Lista aktualności Lista aktualności

PNĄCZA DLA JAŚLAN

W ubiegłą sobotę 4 września Nadleśnictwo Kołaczyce miało okazję współtworzyć wydarzenie związane z rewitalizacją Jasła. To już druga taka inicjatywa, w której mogliśmy uczestniczyć dzięki pomyślnej współpracy z Urzędem Miasta Jasło.

Dwa lata temu braliśmy udział w akcji "1000 roślin doniczkowych dla Jaślan" dotyczącej zazieleniania miasta. Również i w tym roku nie mogło zabraknąć nas na płycie jasielskiego rynku. Tegoroczna  akcja "Zielono mi w Jaśle" była kontynuacją "Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Jasła na lata 2021-2023". Idea była ta sama - w zamian za zużyty drobny sprzęt elektroniczny jaślanie mogli  otrzymać sadzonki pnączy. Jako leśnicy wspieramy inicjatywy związane z ochroną klimatu i poprawą jakości powietrza, którym oddychamy. Propagujemy sadzenie przede wszystkim gatunków rodzimych, zarówno w lasach jak i naszych przydomowych ogrodach. Dlatego na stoisku informacyjno- edukacyjnym rozdawaliśmy sadzonki najpopularniejszej w kołaczyckich lasach jodły  -instruując przy tym jak prawidłowo je posadzić. Zainteresowani mogli poznać tropy leśnych zwierząt, zmierzyć się z wagą prawdziwych poroży oraz obejrzeć nasiona i szyszki najpopularniejszych gatunków drzew. Leśne stoisko jak zwykle cieszyło się dużą popularnością. Dziękujemy za pozytywny odbiór przekazywanych treści.


Organizatorem sobotniego wydarzenia był Urząd Miasta Jasło Wydział Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych. W kampanii oprócz Nadleśnictwa Kołaczyce wzięli udział Magurski Park Narodowy oraz Staż Miejska.