Lista aktualności Lista aktualności

PRELEKCJA W OŚRODKU W KOTANI

     Kilka dni temu podczas jednej z półkolonii w Ośrodku Szkoleniowo- Rekreacyjnym Diecezji Rzeszowskiej w Kotani wraz z jasielską Policją mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prelekcji zorganizowanej w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Pogadanka dotyczyła podstawowych zasad zachowania zdrowego rozsądku podczas aktywnych form spędzania wolnego czasu.

     W pierwszej części spotkania pracownicy Policji przypomnieli o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak należy się zachować w sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu.

     Druga część zajęć poświęcona została zagrożeniom, z którymi młodzi turyści mogą spotkać się w lesie, w górach, nad wodą oraz na wsi w czasie prac polowych. Leśnik przypomniał także o zasadach prawidłowego zachowania się w lesie, mocno zaakcentowane zostały kwestie nielegalnego zaśmiecania, bagatelizowania znaków zakazu oraz nielegalnego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi.

     W ostatniej części omówiliśmy w co ubrać się na leśną wyprawę oraz jakie rzeczy zabrać ze sobą do plecaka. Nie pominięto również tematu zachowania się podczas burzy, gdy ta zastanie nas na górskich szlakach. Na koniec przypomniano o podstawowych telefonach alarmowych, a także o aplikacji RATUNEK, którą można zainstalować bezpłatnie na każdym telefonie komórkowym.

 

Tekst i zdjęcia:

Gabriela Markowicz