Lista aktualności Lista aktualności

SPRZĄTANIE LASU

W zeszłą sobotę tj. 13.04. br. odbyło się, jak co roku, sprzątanie czarnorzeckich lasów organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. Do wspólnej akcji oprócz Nadleśnictwa Kołaczyce przyłączyły się: Jasielski Klub Motorowy, Stowarzyszenie Prządki –Ski oraz Fundacja Razem z psem.

     Chętni uczestnicy zebrali się na parkingu pod kościołem, gdzie został rozdany potrzebny sprzęt, po czym ruszyli w kierunku lasów położonych pomiędzy zamkiem Kamieniec, Prządkami a punktem widokowym „Na dziale”. Fakty są zatrważające. Zebrano bardzo dużo, bo ponad 40 worków różnorakich śmieci.

     Niestety w dalszym ciągu, mimo prężnie działającej edukacji społeczeństwa, spora jego część wywozi śmieci do lasu, co stanowi ogromną szkodę dla ekosystemu leśnego i problem dla leśników. Znajdujemy najróżniejsze rzeczy, od zwykłych papierków, aluminiowych puszek i szklanych butelek aż opony, czy sprzęty AGD i RTV.

     Dziękujemy wszystkim, którzy dobrymi chęciami i przede wszystkim swoją pracą przyczynili się do zwiększenia czystości kołaczyckich lasów. Taka pomoc jest niezwykle ważna, szczególnie w okresie wiosennym, kiedy leśnicy mają pełne ręce roboty i dodatkowo „walczą” z zaśmiecaniem terenów leśnych. Mamy nadzieję, że z roku na rok na podobnych akcjach będziemy zbierać coraz mniej szkodliwych odpadów, które zanieczyszczają nasze środowisko.

     Tekst: Gabriela Markowicz

Zdjęcia: Tomasz Jefimow