Lista aktualności Lista aktualności

AKCJA "JESIEŃ 21": BEZ TARTYFY ULGOWEJ DLA CROSSOWCÓW

Trzy mandaty karne po 1000 zł każdy, nałożyła Straż Leśna na osoby poruszające się motocyklami typu „cross” w minioną niedzielę 26 września na Pogórzu Strzyżowskim. To kolejne w tym roku kary dla naruszających przepisy kodeksu wykroczeń i ustawy o lasach.

Niedzielne patrole strażników to początek zorganizowanej akcji „JESIEŃ 21”.
 -  Wspólny patrol ze strażnikami z Nadleśnictwa Strzyżów miał na celu egzekwowanie od osób przebywających na terenach leśnych zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa - informuje Łukasz Krzakiewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce. - Nałożono trzy mandaty karne na osoby poruszające się pojazdami typu „cross”. Z uwagi na kumulację wykroczeń; nieuprawniony wjazd do lasu ( art.161 kw.,) i niszczenie ściółki leśnej (art. 163 kw.) każdy ze sprawców uiścił po 1000 zł grzywny.
Straż Leśna  pouczyła też tego dnia 3 osoby na terenie Nadleśnictwa Strzyżów i  2 osoby na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce.
W tym roku doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców quadów i crossów, m.in. 6 kwietnia w trakcie nielegalnego rajd w rezerwacie „Mójka” (Nadleśnictwo Strzyżów), kiedy to jeden z quadowców usiłował staranować strażnika leśnego zatrzymującego go do kontroli. Sprawca został zatrzymany i ukarany.
Akcja „JESIEŃ 21” będzie kontynuowana w kolejne weekendy.

 

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcie: Straż Leśna Nadleśnictwa Kołaczyce