Lista aktualności Lista aktualności

DZIECI ŚWIĘTOWAŁY W OGRÓDKU JORDANOWSKIM

Oj działo się ! Leśni edukatorzy na koniec prawie stracili głos, a to wszystko za sprawą ogromnej ilości dzieci, które podczas wczorajszego świętowania odwiedziły nasze leśne stoisko edukacyjne.

    Od godz 16:00 w Ogródku Jordanowskim w Jaśle trwał Dzień Dziecka pod hasłem "Jedz zdrowo- bądź aktywny sportowo" zorganizowany przez Urząd Miasta w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Jaśle. Partnerami wydarzenia byli: Straż Miejska w Jaśle, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Nadleśnictwo Kołaczyce, Lasy Państwowe. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji m.in warsztaty: cyrkowe i plastyczne, miasteczko rowerowe, występ znanych i lubianych artystów JDK i MDK, występy artystów z Centrum Uśmiechu oraz spektakl pt. „Atak Clownów” odegrany przez aktorów Wrocławskiego Teatru na Walizkach.

    Nie mogło zabraknąć również stoiska edukacyjnego przygotowanego przez leśników, przy którym maluchy mogły wziąć udział w grach integracyjnych i poprzez zabawę dowiedzieć się różnych ciekawostek z dziedziny przyrody. Dzieciaczki próbowały swoich sił w leśnym kole fortuny, grały w leśne memo (okazało się prawdziwym hitem), rozpoznawały tropy leśnych zwierząt oraz układały puzzle. Każda aktywność została odpowiednio nagrodzona leśnymi książeczkami, malowankami i eko-przyborami szkolnymi.

     Doszły nas słuchy, że nasze stoisko było naprawdę godne uwagi. I chyba to prawda, skoro najmłodsi do nas wracali, chcąc pobawić się ponownie.
Dziękujemy za miłe opinie skierowane w naszą stronę, przede wszystkim za dużą porcję uśmiechu i prawdziwej radości z drobiazgów. Mamy nadzieję, że za rok również Was nie zawiedziemy podczas Waszego święta.