Lista aktualności Lista aktualności

UDANY „SPACER Z LEŚNIKIEM”

W ubiegłą sobotę 26.03. br. w ramach kontynuacji obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów na terenie wszystkich nadleśnictw w Polsce można było udać się na „Spacer z leśnikiem”. Na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce akcja odbyła się na jednej ze ścieżek dydaktycznych „Las - bioróżnorodność biocenotyczna a gospodarcze użytkowanie" w pobliżu Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce.

     Spotkanie rozpoczęło się zbiórką o godz. 13:45 na parkingu pod ośrodkiem edukacyjnym. Stamtąd uczestnicy wycieczki pod opieką edukatora przeszli na ścieżkę, by po chwili móc odkrywać las od środka. Mimo niepewnej pogody młodzież z DH „Lisy” Jasło nie zniechęciła się do wspólnego spaceru po lesie, tym bardziej, że zanim dotarli pod centrum, przeszli pieszo aż 13 km!    

     Po krótkim wprowadzeniu w tematykę akcji oraz streszczeniu najważniejszych informacji o Nadleśnictwie uczestnikom spotkania został przybliżony temat zrównoważonej wielofunkcyjnej gospodarki leśnej wraz z omówieniem funkcji lasu. Dalsza część zajęć w terenie dotyczyła form ochrony przyrody w polskich lasach, pracy leśnika oraz dóbr jakie możemy czerpać z lasu ze szczególnym uwzględnieniem drewna jako ekosurowca. Harcerze mieli okazję zobaczyć jak rośnie młody las, odgadnąć tropy zwierząt leśnych oraz poszukać w lesie oznak wiosny. Zwieńczeniem leśnego wędrowania było wspólne ognisko przy Centrum Edukacji Ekologicznej, podczas którego młodzież otrzymała mapy promocyjne Nadleśnictwa Kołaczyce oraz drobne gadżety.

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNE WĘDROWANIE I DO ZOBACZENIA !