Lista aktualności Lista aktualności

ZA NAMI KONKURS WIEDZY

W dniu wczorajszym, 26 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino w Ustrobnej wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczej. Został zorganizowany przy wspólnej inicjatywie Nadleśnictwa Kołaczyce, Zespołu Parków Krajobrazowych oraz ww. placówki oświatowej.

     O tytuł zwycięzcy w teście wiedzy walczyło 34 uczniów klas V- VI. Polegał na rozwiązaniu 20 pytań zamkniętych i składał się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła ogólnej wiedzy leśnej, czyli budowy warstwowej lasu oraz jego funkcji, rozróżniania podstawowych gatunków lasotwórczych, zastosowania drewna, pracy leśnika a także zasad prawidłowego zachowania się w lesie. Zakres drugiej części pytań był ściśle związany z wiedzą nt. Czarnorzecko- Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Po dogrywce jury wyłoniło trzech najlepszych uczestników, którzy zdobyli najwyższe miejsca i otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów: Nadleśnictwo Kołaczyce oraz ZKPK w Krośnie. Przyznano również trzy wyróżnienia. Pozostali uczniowie biorący udział w teście wiedzy otrzymali gadżety promocyjne. 

     Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy życząc sukcesów i wytrwałości w dalszej edukacji. Przy okazji dziękujemy również Szkole Podstawowej w Ustrobnej za podjętą współpracę oraz przygotowanie merytoryczne uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli okazję ją wspólnie kontynuować.

 

Tekst: G. Markowicz

Zdjęcia: P. Cisoń