Lista aktualności Lista aktualności

Akcja #sadziMY i turniej wiedzy pożarniczej

Ubiegły piątek 26.04. br. w naszym Nadleśnictwie był bardzo pracowitym dniem. Jednocześnie braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY oraz uczestniczyliśmy w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle.

     Ranek upłynął na intensywnych przygotowaniach związanych z akcją #sadziMY, podczas której przy wszystkich nadleśnictwach na terenie całej Polski rozdawano darmowe sadzonki drzew. Akcja ta patronowana była przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i miała na celu propagowanie pozytywnego działania obywatelskiego jakim jest sadzenie drzew, które dostarczają nam tlenu, łagodzą klimat, są miejscem bytowania różnorodnych organizmów oraz dostarczają ekologicznego i odnawialnego surowca. Pracownicy naszego Nadleśnictwa również mocno zaangażowali się w całą kampanię. Od godziny 9:00 przy stoisku informacyjnym przed siedzibą firmy lokalni mieszkańcy mogli odebrać sadzonki jodły oraz buka, po to by samodzielnie posadzić je na własnych działkach. Nasi leśnicy udzielali również krótkiej instrukcji, jak należy poprawnie posadzić drzewo.

     W tym samym czasie reprezentacja Nadleśnictwa Kołaczyce brała udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wierzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Jest to cykliczny konkurs i co roku nasze Nadleśnictwo włącza się w jego organizację. W zmaganiach o najwyższy stopień podium udział wzięło 22 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

I grupa – Julia Zagórska z Zespołu Szkół w Osieku Jasielskim,
II grupa – Zuzanna Zagórska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jaśle,
III grupa –  Jakub Przewoźnik z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

To właśnie oni będą reprezentować powiat jasielski w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Jednym ze sponsorów było Nadleśnictwo Kołaczyce, które ufundowało nagrody książkowe dla najlepszych oraz drobne upominki dla pozostałych uczestników turnieju wiedzy pożarniczej.

 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYM ETAPIE !

 

Tekst i zdjęcia: Gabriela Markowicz