Lista aktualności Lista aktualności

RANNY MYSZOŁÓW ODNALEZIONY

Zbliża się intensywny okres dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Nadchodząca wiosna i następujące po nim lato są ściśle związane z tokami i lęgami ptaków. Niestety dla odnalezionego myszołowa wiosna będzie czasem powrotu do pełnej sprawności.

W dniu wczorajszym załoga leśnictwa Odrzykoń otrzymała informację, że w lesie leży ptak, który nie może się poruszać. Po określeniu przez lokalnego mieszkańca przybliżonego miejsca leśniczy z podleśniczym szybko ruszyli na pomoc. Poszukiwania zakończyły się pełnym sukcesem. W zagłębieniu leśnego terenu leśnicy zauważyli unieruchomionego myszołowa zwyczajnego (Buteo buteo). Po dokładniejszym obejrzeniu okazało się, że złamane skrzydło uniemożliwia mu lot. Bez wahania podjęto decyzję, że jedynym ratunkiem jest przewiezienie go do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Bukowsku. To właśnie do niego trafiają chore i ranne dzikie zwierzęta, które potrzebują pomocy człowieka, w innym wypadku nie są w stanie same sobie poradzić w naturalnym środowisku. Uratowany przez naszych leśników myszołów jeszcze wczoraj został zawieziony do Bukowska, gdzie pozostanie aż do wyzdrowienia.

Na uznanie zasługuje również prawidłowa i szybka reakcja ludzi, którzy są coraz bardziej świadomi w jaki sposób nieść pomoc dzikim zwierzętom.   

Tekst: Gabriela Markowicz
Zdjęcia: Piotr Lenio